Сімона Вілар
Сімона Вілар і Наталія Образцова — це літературні псевдоніми сучасної української письменниці Наталії Гавриленко. За освітою автор — історик, книги під псевдонімом «Сімона Вілар» пише з 1994 року. Сімона Вілар працює в жанрах історичного любовного роману і слов’янського фентезі, її книжки неодноразово перевидаються на території Росії і України. Свідченням успіху письменниці є і той факт, що кожен рік один з її романів обов’язково входить до «Золотої п’ятірки Клубу» — головного клубного рейтингу читацьких уподобань (2005 рік — «Замок тайн», 2006 рік — «Замок на скале», 2007 рік — «Королева в придачу»).
Закінчила історичний факультет Харківського державного університету. Почала публікуватися у 1994 році, спочатку в Москві під псевдонімом Сімона Вілар (в той час видавництва вважали більш вигідним видавати книжки іноземних авторів). Зокрема у вихідних даних прізвище Гавриленко вказувалося як автора «перекладу з французької».
В середині 90-х років популярність здобули дві її серії історичних романів — «Анна Невиль» (1994) і «Нормандская легенда» (1995-1997) — кожен з яких складається з чотирьох книжок. Цикл романів «Нормандская легенда», що розповідає про любов рудоволосої французької красуні Емми-Пташки й суворого нормандського вікінга Ролло прославили автора не лише на її батьківщині, в Україні, а й далеко за межами країни. Потім Наталя Гавриленко стала автором серії інших історичних романів. Серед них історичний детектив «Замок тайн» (про часи громадянської війни в Англії у середині XVII століття), роман «Королева в придачу» (про долю сестри Генріха VIII Мері Тюдор, королеви Франції), «Исповедь соперницы» (пізніше видавалася під назвою «Мой любимый крестоносец»).
Після серії творів на західну тематику, автор взялася за написання книжок з вітчизняної історії. Роман «Чужак» присвячено часам Київської Русі, подіям 882 року, коли Олег Віщий захопив київський престол, вбивши князів Аскольда і Діра. Серія романів «Ведьма» написана в жанрі історичного «фентезі» з епохи дохристиянської Русі, головною героїнею є дівчина з племені древлян, що володіє магічними здібностями. Для Симони Вілар ця серія стала своєрідним експериментом:
«Раньше я не сильно любила жанр фэнтези — считала его чем-то несерьезным, придуманным американцами из-за краткости их истории, в которой не было колоритного времени замков и рыцарей. Но потом почитала произведения Г. Л. Олди, Елизавету Дворецкую и Ника Перумова, и решила: а что если и я попробую? Однако вдохновляет меня все же Клио — муза истории. Поэтому и свое фэнтези я стала писать, опираясь на историю.»
Сімона Вілар — медієвіст (фахівець, який вивчає історію Середньовіччя). На питання, чи не хоче вона написати роман про сучасне життя, Сімона відповідає: «Не хочу!». Авторка в грудні 2010 року очолила ТОП-10 найуспішніших українських письменників, враховуючи виключно тиражі проданих примірників книг натериторії України.
Твори Сімони Вілар:
Серія «Анна Невиль»:
Серія «Нормандская легенда»:
Серія «Ведьма»:
Серія «Светорада»:
Серія «Тень меча»:
Серія «Майсгрейв»:
Інші твори: